O nás

Již více než 20 let se zabýváme utěsňováním rotačních hřídelů strojů jako jsou průmyslová čerpadla, míchadla nebo ventilátory a dodávkami celých čerpadel Ensival a OptimEx pro chemicky agresivní a abrazivní media. Vedle mechanických ucpávek Fluiten dodáváme i rotační přívody Johnson-Fluiten, hřídelové spojky Ru-Steel a kompresorové ventily CPI. Nabízíme výrobky špičkové kvality evropského původu, které dokáží plnohodnotně nahradit produkty od jiných výrobců.


Mechanické ucpávky Fluiten           logo

 

whoFirma Fluiten Italia Spa začala vyrábět a dodávat mechanické ucpávky v roce 1962. Od svého začátku se zaměřuje na tyto oblasti průmyslu: chemie, petrochemie, farmacie, potravinářství, energetika, papírenství a námořní aplikace.

 

Náš výrobní program zahrnuje mechanické ucpávky od průměru 6 mm těsnící vodu až po mechanické  ucpávky instalované zespoda reaktorových kolon pracujících za teplot přesahujících 350°C.who1

 

Rychle si osvojujeme nejnovější technologie, které slouží k dalšímu vývoji. Výsledky tohoto vývoje jsou zřejmé v našich výrobcích, jsou navrženy dle požadavků zákazníků.

 

 

Lidé ve Fluiten Italia

humanFirma Fluiten je úspěšná díky lidem, které zaměstnává. Jsou odhodlaní a obětaví, někteří zde pracují již 30 let.

Máme vynikající vztahy s našimi zákazníky, kteří nám potvrzují, že v nás mají naprostou důvěru díky servisu, který jim poskytujeme.

 

 

 

Kontrola kvality

qualityNormy ISO 9000 a Vision 2000 potvrdily zavedené postupy, které jsou ve výrobních procesech ve Fluitenu používány již řadu let. Kvalita je pro nás zásadní a sledujeme ji po mnoho let, snažíme se ji neustále zvyšovat.

Naše metrologická laboratoř je jen důkazem toho, že kvalita je u nás synonymem spolehlivosti.

 

 

Výzkum a vývoj

qualityPřed téměř 30-ti lety Fluiten vyráběl mechanické ucpávky pro odstředivé kompresory (cca 12.000 ot/min). Dnes všechny naše zkoušky splňují nejpřísnější normy American Petroleum Institute.

V nedávné době jsme vyvinuli a vyrobili těsnící kroužky pro obráběcí stroje, vhodné pro provoz při tlacích vyšších než 100 bar a extrémně vysokých rychlostech (30 - 40.000 ot/min), jsou vhodné i pro provoz za sucha.

research

 

Jsme standardem pro italské výrobce míchacích nádob, zajišťujeme jim dynamické testy ucpávek a rovněž provádíme simulace skutečných provozních podmínek.  

Fluiten dosáhl úspěchu tím, že se rozhodl spojit úsilí našich pracovníků s požadavky zákazníků ve vývoji nových aplikací.

 
Dokážeme navrhnout ucpávku na jakékoli čerpadlo a míchadlo. Dokážeme nahradit ucpávky jiných výrobců (Burgmann, John Crane, Flowserve, HTO, Chesterton atd.) za stejných, anebo i lepších podmínek. KONTAKTUJTE NÁS!
 
 
webová prezentace výrobce zde

 

 

 Fluiten-Vikov, s.r.o.
Pod Křížkem 1345/12
147 00 Praha 4
Česká republika
  • Obrázek č. 1
  • Obrázek č. 2
  • Obrázek č. 3
  • Obrázek č. 4
  • Obrázek č. 5
  • Obrázek č. 6
  • Obrázek č. 7