O nás

Již více než 20 let se zabýváme utěsňováním rotačních hřídelů strojů jako jsou průmyslová čerpadla, míchadla nebo ventilátory a dodávkami celých čerpadel Ensival a OptimEx pro chemicky agresivní a abrazivní media. Vedle mechanických ucpávek Fluiten dodáváme i rotační přívody Johnson-Fluiten, hřídelové spojky Ru-Steel a kompresorové ventily CPI. Nabízíme výrobky špičkové kvality evropského původu, které dokáží plnohodnotně nahradit produkty od jiných výrobců.


Historie společnosti Ensival-Moret

Základy dnešní společnosti tvoří dvě rodinné firmy, které působily v oboru více než 100 let. Ensival byl založen v roce 1905 a Moret už v roce 1868.

 

Tyto dvě společnosti vždy přispívaly evropskému průmyslovému rozvoji vysoce výkonnými výrobky a kvalitními službami, které se snaží neustále zlepšovat.

 

main01Čerpadla Ensival a Moret jsou provozována po celém světě a všude tam, kde průmyslový vývoj vytvořil nový směr v podnikání jako je těžba, petrochemie, chemická výroba, výroba cukru a jiná odvětví, která vyžadují prokázané zkušenosti řešit problémy s čerpáním.

 

Koncem 20. století tito dva výrobci ukončili dlouhou historii specializované výroby čerpadel špičkové kvality, která byla jejich základním kamenem.

 

Ale tady příběh nekončí ...

 

Ensival-Moret European group: budoucnost na světové úrovni

main02Na konci roku 2000 se tyto dvě firmy, které se vždy doplňovaly a jejichž osudy se mnohokrát překřížily, rozhodly spojit své zdroje i zkušenosti. Skupina, která tímto vznikla, představuje novou sílu a přináší svým zákazníkům novou přidanou hodnotu, služby a dovednosti. Konstrukční dovednosti, systém prodeje, samotné výrobky a různé i doplňující se segmenty trhu jsou nyní sloučeny.

 

Ensival-Moret Group - větší a lepší v každém směru

main03Moret přispěl velmi širokým spektrem sériově vyráběných čerpadel určených pro všeobecné použití a vynikající zákaznickou základnou ve Francii, Asii a Africe.

 

Ensival poskytl rozsáhlý a komplexní program speciálních čerpadel "na míru", svá API čerpadla pro výrobu hnojiv a své dovednosti v opracování kovů.

 

Tato společnost je po spojení obohacena o nové zkušenosti a nové produkty, čímž se zvyžují možnosti nabízených služeb. Společnost této velikosti je více flexibilní a snáze se tak přizpůsobuje speciálním požadavkům zákazníků. Více než 50% výrobků se expeduje do více než 100 zemí světa.


Ensival-Moret je jedním ze světových lídrů ve výrobě čerpadel pro dopravu kyseliny fosforečné a sírové, pro cukrovarnický průmysl a pro výrobu papíru.

 

 

Historie společnosti OptimEx

optimex01Společnost byla založena začátkem roku 1998 většinovými vlastníky,  pány Mourgues a Dury. Třetím vlastníkem, s přibližně 20%, byla společnost Ensival-Moret Group, jako největší evropský výrobce odstředivých čerpadel.

 

 

Společnost OptimEx se nachází v oblasti Lyonu, v srdci jedné z největších průmyslových oblastí chemického průmyslu v Evropě. Tato poloha výrazně přispěla k vývoji produktů ve spolupráci se zákazníky a jejich potřebami.

 

optimex02Zakladatelé mají velké zkušenosti s čerpadly v chemickém a petrochemickém průmyslu. Nápad, proč vyvinout nová bezucpávková čerpadla, vyšel z mnoha žádostí po této technologii od zákazníků hledajících lepší služby, než které poskytovali současní výrobci. Vynikající spolehlivost a bezpečnost této technologie vytyčila jasnou budoucnost. Od založení společnosti OptimEx bylo cílem vyvinout motory vlastní produkce pro bezucpávková čerpadla a "lined" statory.

 

Druhým úkolem bylo navrhnout celek tak, aby byl v souladu se standardnizovanými hydraulickými částmi. Zvláštní pozornost byla věnována hydraulickému vyvážení celého čerpadla a pohonné jednotky.

 

Během deseti let se OptimEx stal pojmem v tomto oboru. Vybudoval si vedoucí pozici na domácím francouzském trhu a vzrůstal o něj zájem i v jiných zemích, zejména v Evropě. Celá polovina jeho produkce míří za hranice Francie.Fluiten-Vikov, s.r.o.
Pod Křížkem 1345/12
147 00 Praha 4
Česká republika
  • Obrázek č. 1
  • Obrázek č. 2
  • Obrázek č. 3
  • Obrázek č. 4
  • Obrázek č. 5
  • Obrázek č. 6
  • Obrázek č. 7