O nás

Již více než 20 let se zabýváme utěsňováním rotačních hřídelů strojů jako jsou průmyslová čerpadla, míchadla nebo ventilátory a dodávkami celých čerpadel Ensival a OptimEx pro chemicky agresivní a abrazivní media. Vedle mechanických ucpávek Fluiten dodáváme i rotační přívody Johnson-Fluiten, hřídelové spojky Ru-Steel a kompresorové ventily CPI. Nabízíme výrobky špičkové kvality evropského původu, které dokáží plnohodnotně nahradit produkty od jiných výrobců.


 

Ventily

Radiusové diskové kompresorové ventily typu Manley jsou považovány za mimořádně spolehlivé v ropném a plynovém průmyslu, petrochemii a při dělení vzduchu po celém světě.

 

Radiusové   diskové   ventily   jsou   schopné  pracovat za různých podmínek, snesou teplotní zatížení až 200°C a tlak více než 400 bar a jsou vhodné pro kyselé plyny.

 

Každý ventil je počítačově navržen tak, aby odpovídal provozním podmínkám kompresoru a dané aplikaci. Abychom toho dosáhli, spolupracujeme úzce s výrobcem nebo provozovatelem kompresoru, sledujeme zařízení za provozu a získáváme data potřebná pro správný návrh.

 

 

 

 

compressor diagram

 

 

 

Návrh ventilu

Návrháři pracují se sofistikovaným programem pro návrh ventilů. Můžeme namodelovat výkon ventilu podle potřeby zařízení, můžeme také analyzovat stávající zařízení a posoudit, zda-li je používán  optimální  návrh  ventilu. To  vše  ruku v ruce s programem výzkum a vývoj, který je zaměřen na všechny detaily návrhů ventilů, spolehlivost, účinnost, snadnou instalaci a údržbu.

 

Un-loaders

Ventily mohou být dodány jako sací un-loader v různých provedeních, jako je finger-type anebo plug-type.

 

Pohony

Rovněž dodáváme řadu kvalitních pohonů pro un-loader ventily, navržené speciálně pro každou aplikaci.

 

Kompresorové ventily - dynamická studie

Při návrhu nového ventilu dokáže výrobe namodelovat předpokládané vlastnosti ventilu podle zadaných provozních podmínek a odvodit pohyb sacího a výtlačného ventilu, PV diagram, tlakové ztráty, výkonové ztráty, předpokládané rychlosti plynu, rychlost otevření disku ventilu, objemovou účinnost a zatížení pístu tak, aby získal optimální konstrukční řešení.

 

Řešení problémů a analýza výkonu

Výrobce má rozsáhlé zkušenosti, které získali množstvím rozmanitých aplikací kompresorových ventilů a díky valve dynamics program můžeme doporučit změny, které umožní zvýšení spolehlivosti zařízení. Použitím valve dynamics program je možné "nahlédnout" do stávajícího zařízení a doporučit zlepšení stávajících kompresorových ventilů použitím podobného typu nebo úplně jiným provedením.

 

diagram1 diagram2
Fluiten-Vikov, s.r.o.
Pod Křížkem 1345/12
147 00 Praha 4
Česká republika
  • Obrázek č. 1
  • Obrázek č. 2
  • Obrázek č. 3
  • Obrázek č. 4
  • Obrázek č. 5
  • Obrázek č. 6
  • Obrázek č. 7